Najnowsze artykuły

Szukasz uśmiechu jak z czerwonego dywanu?

Kiedy oglądasz zdjęcia swoich ulubionych gwiazd filmowych, zastanawiasz się, w jaki sposób ci mężczyźni i kobiety mogą prezentować taką...

Czytaj Więcej

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów przeprowadzone może być u osób zdrowych, które nie mają wypełnień w zębach oraz problemów z dziąsłami. Efekt najlepszy uzyska się w momencie, gdy zęby mają żółte przebarwienie. Wybielanie nie będzie jednak dla każdego.

1. Kiedy wybielanie zębów jest niewskazane?

Metody wybielania zębów są różne, jednak nie zawsze można sobie na taki proces pozwolić, jeśli chodzi o zalecenia to nie robi się takich zabiegów u osób: - które mają mniej niż 16 lat - są w ciąży czy w okresie laktacji - mają nadwrażliwość zębów - mają choroby dziąseł czy uszkodzenia i odsłonięte korzenie zębów - mają wypełnienia, korony, mostki - mają nierealistyczne oczekiwania - ciemne barwy zębów W zależności od stanu uzębienia i wybielacza jaki będzie się stosować różny może być efekt tego procesu.

2. Metody wybielania zębów

2.1. Pasty wybielające - Wszystkie stosowane pasty zmierzają do usuwania zanieczyszczeń z powierzchni przez łagodne działanie specjalnych ściernych materiałów. Niektóre pasty mają delikatne środki polerujące lub chemiczne, dzięki czemu skutecznie będzie się usuwało plamy. Pasty wybielające mogą pomóc w usuwaniu plam na powierzchni i nie będą zawierały wybielaczy. Profesjonalne preparaty mają nadtlenek wodoru jako substancje wybielającą. Pasta nie przyniesie efektów takich jakie będzie można uzyskać przy stosowaniu metod stomatologii estetycznej w profesjonalnych gabinetach.

2.2. Żele i paski wybielające - Żele nakłada się na powierzchnię zęba pędzelkiem. Przez czternaście dnia dwa razy dziennie. Pierwsze wyniki pojawią się po kilku dniach, a ostatecznie po kilku miesiącach. Paski są cienkie i po nałożeniu praktycznie ich nie widać. Będą współpracować praktycznie z każdym żelem.

2.3. Tackowy sposób wybielania zębów - Oparty zostaje o środki, które kupić można bez recepty. Pierwszym krokiem jest umieszczenie tacki z żelem wybielającym w ustach. Tacę nosi się przez jakiś czas, najczęściej kilka godzin albo przez noc. Wybielanie w gabinecie może zawierać także kilka innych elementów. można stosować specjalne żele ochronne umieszczane na dziąsłach.

3. Nakładkowy sposób wybielania zębów - Tutaj na podstawie specjalnie przygotowanego wycisku zębów pacjenta protetyk będzie przygotować indywidualną szynę, którą pacjent będzie uzupełniał sam środkiem wybielającym. Jest ona zakładana na kilka godzin dziennie albo w nocy do momentu aż uda się uzyskać zadowalający efekt

Wybielanie zębów u stomatologa 4. Profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym - Tutaj pożądany efekt będzie można uzyskać już w czasie pojedynczej wizyty w gabinecie, dzięki temu, że zostanie wykorzystany specjalny preparat do wybielania, który będzie aktywowany przez działanie specjalnego światła lampy. Zabieg taki musi oczywiście realizować przygotowany odpowiednio specjalista stomatolog.