Najnowsze artykuły

Szukasz uśmiechu jak z czerwonego dywanu?

Kiedy oglądasz zdjęcia swoich ulubionych gwiazd filmowych, zastanawiasz się, w jaki sposób ci mężczyźni i kobiety mogą prezentować taką...

Czytaj Więcej

Co robić w przypadku bólu zębów mądrości?

Ból zęba mądrości jest dość powszechne skargi i często jest wynikiem tych trzecich trzonowców przybywających w osoby w późnych nastolatków lub wczesnej dorosłości. Jednak często zdarza się również, że zęby mądrości ulegają zatrzymaniu, co oznacza, że nie ma dla nich wystarczająco dużo miejsca w jamie ustnej, więc zaczynają się krzywić i zostają uwięzione pod dziąsłem lub przy sąsiednich zębach. Uderzone zęby nie zawsze powodują ból, ale jeśli ból się pojawia, może to być oznaką problemu, który wymaga uwagi dentysty.

Jeśli odczuwasz ból zęba mądrości, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest wezwanie dentysty. Ból w zębach mądrości może być spowodowany infekcją. Dotyczy to zwłaszcza częściowo wyrżniętych zębów mądrości, czyli takich, które częściowo wystają z dziąseł, ale jeszcze nie weszły do środka. Ponieważ są one wystawione na działanie środowiska jamy ustnej, bakterie mogą dostać się do zębów mądrości i wokół nich, w tym pod dziąsła, gdzie nie można szczotkować ani nitkować zębów, aby usunąć resztki pokarmu i płytkę nazębną. Skutkiem tego może być powstanie ropnia, czyli obrzęku i bólu spowodowanego zakażeniem. Jeśli tak się stanie, Twoje zęby mądrości muszą być usunięte tak szybko, jak to możliwe.

rentgen

Chętnie przyjmujemy pacjentów w nagłych przypadkach, ale jeśli nie możesz się do nas zgłosić od razu, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć dyskomfort w domu. Przyjmowanie dostępnych bez recepty środków przeciwbólowych, takich jak acetaminofen (Tylenol) lub ibuprofen (Advil) może tymczasowo złagodzić niewielki lub umiarkowany ból, a także zmniejszyć obrzęk i stan zapalny. Możesz przygotować przeciwbólową płukankę, rozpuszczając sól w ciepłej wodzie i płucząc usta przez 30 sekund. W aptece można również znaleźć miejscowe środki przeciwbólowe, które mogą przynieść tymczasową ulgę, takie jak żele zawierające środek znieczulający benzokainę.

Ostatecznie, jeśli odczuwasz ból zęba mądrości, prawdopodobnie musisz poddać się zabiegowi ekstrakcji zęba mądrości. Przy pierwszych oznakach problemu, pamiętaj, aby skontaktować się z nami jak najszybciej, abyśmy mogli rozpocząć plan leczenia, aby upewnić się, że utrzymujemy swój uśmiech zdrowy.