Najnowsze artykuły

Szukasz uśmiechu jak z czerwonego dywanu?

Kiedy oglądasz zdjęcia swoich ulubionych gwiazd filmowych, zastanawiasz się, w jaki sposób ci mężczyźni i kobiety mogą prezentować taką...

Czytaj Więcej

6 prostych sposobów na to, by jeść jak dentysta

W tym wpisie na blogu The Yuma Dentist w Yuma AZ rozmawiamy o odżywianiu. Nic nie wpływa na Twój uśmiech tak bardzo, jak Twoje nawyki żywieniowe.

1. Płukać po jedzeniu

Po posiłkach należy przepłukać usta wodą lub wyszczotkować zęby. Ludzie, którzy podjadają przez cały dzień, narażają swoje zęby na działanie cukrów i resztek jedzenia. Planowanie posiłków i szczotkowanie zębów pomiędzy nimi pozwala utrzymać zdrowie jamy ustnej na wysokim poziomie.


2. Unikaj słodzonej gumy

Guma bez cukru nie pozostawia cukru, który rozkłada się na zębach i zagraża zdrowym dziąsłom, na które ciężko zapracowałeś. Jeśli żujesz gumę, zrób swojemu uśmiechowi przysługę i przejdź na gumę bez cukru.

3. Unikać lepkich pokarmów

Lepkie pokarmy przywierają do zębów, co naraża Cię na ryzyko próchnicy. Toffi, gumowe cukierki, owocowe przekąski, a nawet nadmiar suszonych owoców mogą mieć negatywny wpływ na Twój uśmiech. Szczotkowanie zębów nie zawsze usuwa uparte cząsteczki, dlatego pamiętaj o nitkowaniu zębów po zjedzeniu lepkich produktów.

4. Spożywać pożywne pokarmy

Zrównoważona dieta zawierająca wiele witamin i minerałów może sprawić, że układ odpornościowy będzie silny i zdolny do zwalczania infekcji.

5. Mówić "ser!".

Ser zawiera wapń i chroni zęby przed kwasem, który osłabia szkliwo zębów (nie należy przesadzać z jego ilością, ponieważ ser ma wysoką zawartość tłuszczu).

6. Unikaj kwaśnych pokarmów

Kwasy z czasem niszczą szkliwo: cytryny, czerwone wino, napoje gazowane. Ogranicz bezpośredni, stały i konsekwentny kontakt z kwasami. Wszystko z umiarem.

W Yuma Dentist w Yuma AZ chcemy, aby wszyscy nasi pacjenci cieszyli się zdrowymi zębami i dziąsłami oraz pięknym uśmiechem. Nasze usługi obejmują stomatologię ogólną i estetyczną. Zadzwoń do nas, aby umówić się na następną wizytę kontrolną już dziś!

Skontaktuj się z gabinetem stomatologicznym w Yuma:

928-783-0804

Lokalizacja (dotknij, aby otworzyć w Google Maps):

1630 S Pacific Ave Ste 104
Yuma, AZ
85365

ArticleID 6049