Najnowsze artykuły

Szukasz uśmiechu jak z czerwonego dywanu?

Kiedy oglądasz zdjęcia swoich ulubionych gwiazd filmowych, zastanawiasz się, w jaki sposób ci mężczyźni i kobiety mogą prezentować taką...

Czytaj Więcej

Aby mieć zdrowszy uśmiech, przestań robić to samo

Twoje zęby mogą przetrwać całe życie. Dzięki kilku codziennym środkom ostrożności i regularnym wizytom kontrolnym u dentysty możesz mieć pewność, że tak się stanie.

Jeśli wykonujesz którąkolwiek z poniższych czynności, zalecamy, abyś przestał:

  • Żucie gumy z cukrem przez cały dzień. Może to prowadzić do powstawania ubytków, bólu szczęki lub uszkodzeń mostów. Jeśli musisz żuć gumę, wybierz gumę z ksylitolem.
  • Picie napojów gazowanych i energetycznych. Te słodkie, kwaśne napoje są niezwykle skuteczne w niszczeniu szkliwa.
  • Żucie lodu lub twardych cukierków. Twoje szkliwo jest dość twarde. Ale lód i twarde cukierki też są twarde i czasami wygrywają, powodując pęknięcie zęba.
  • Pomijanie nitkowania zębów. Może wydaje Ci się, że szczotkowanie zębów jest wystarczające. Po szczotkowaniu starannie nitkuj zęby, usuwając fragmenty jedzenia i płytkę nazębną spomiędzy zębów.
  • Używanie szczoteczki do zębów o twardym włosiu. Szczoteczka o miękkim włosiu jest najlepszym narzędziem do tej pracy. Mocną szczoteczkę zachowaj do czyszczenia fug wokół wanny.

W gabinecie nasza stomatologia ogólna pomoże utrzymać Twoje zęby i dziąsła w doskonałym stanie. Mieszkańcy przychodzą do nas na regularne kontrole oraz na zabiegi stomatologii estetycznej. Zadzwoń, aby umówić się na wizytę już dziś!