Najnowsze artykuły

Szukasz uśmiechu jak z czerwonego dywanu?

Kiedy oglądasz zdjęcia swoich ulubionych gwiazd filmowych, zastanawiasz się, w jaki sposób ci mężczyźni i kobiety mogą prezentować taką...

Czytaj Więcej

3 Wskazówki dotyczące utrzymania higieny jamy ustnej podczas kwarantanny

Dzięki zmianom wprowadzanym wraz z COVID-19, łatwo jest wyjść z codziennej rutyny. W tym czasie ludzie powinni dbać o swoje zdrowie psychiczne, fizyczne, wzmacniać swój system odpornościowy i praktykować nawyki, które promują dobrą higienę jamy ustnej. Oto kilka pomocnych wskazówek, o których należy pamiętać podczas kwarantanny.

1. Szczotkowanie dwa razy dziennie

Szczotkowanie dwa razy dziennie jest ważne, ponieważ podczas jedzenia resztki jedzenia mieszają się z bakteriami znajdującymi się w ustach, tworząc płytkę nazębną. Chociaż tworzenie się płytki nazębnej jest procesem naturalnym, może to naprawdę uszkodzić Twoje zęby i na dłuższą metę spowodować więcej problemów.

Zapobiega tworzeniu się kamienia nazębnego Kamień nazębny lub kamień nazębny to płytka nazębna, która zwapniała się na zębach. Kamień zatrzymuje przebarwienia, tworzy przebarwienia i utrudnia usuwanie bakterii i płytki nazębnej. Tworzy to więź, która może być usunięta tylko przez stomatologa i może być kosztowna.

Zapobieganie chorobom dziąseł jest zasadniczo infekcją tkanek, które utrzymują zęby na miejscu. Nieszczotkowanie zębów dwa razy dziennie zwiększa prawdopodobieństwo tworzenia się płytki nazębnej na zębach, co prowadzi do chorób dziąseł. Objawy choroby dziąseł to bolesne żucie, bóle dziąseł, wrażliwe zęby, nieświeży oddech, który nie schodzi, itp. Chorobom dziąseł można zapobiegać, podejmując środki ostrożności i przestrzegając podstawowej higieny zębów.

2. Nitkowanie zębów

Większość ludzi nie powiedziałaby, że nitkowanie jest na szczycie listy ulubionych rzeczy do zrobienia. Z tego powodu wiele osób decyduje się nie używać nici dentystycznej, podczas gdy inne tylko okazjonalnie. Jednak codzienne nitkowanie jest ważne dla Twojego zdrowia jamy ustnej i zajmuje tylko kilka minut dziennie, aby to naprawić. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego nitkowanie zębów jest tak ważne, oto co musisz wiedzieć.

Zapobieganie próchnicy zębów i chorobom dziąseł Podczas szczotkowania zębów można oczyścić większość powierzchni zębów, ale nie jest ono zbyt skuteczne przy wchodzeniu między zęby. Oznacza to, że w tych przestrzeniach mogą nadal występować bakterie i płytka nazębna, nawet po dokładnym umyciu zębów, co prowadzi do próchnicy zębów i chorób dziąseł (zapalenie dziąseł). Nić dentystyczna jest zaprojektowana specjalnie do czyszczenia tych trudno dostępnych miejsc, zapewniając usunięcie płytki nazębnej z każdej części zębów.

Zwalczaj zły oddech Nikt nie chce mieć nieświeżego oddechu. Jeśli jednak płytka nazębna i cząstki jedzenia mogą pozostać uwięzione między zębami, istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia halitozy. Nici dentystyczne pomagają usuwać płytkę nazębną i jedzenie z przestrzeni między zębami, zmniejszając prawdopodobieństwo wystąpienia nieświeżego oddechu poprzez ograniczenie wpływu bakterii powodujących nieprzyjemny zapach.

Utrzymanie dobrego stanu zdrowia dziąseł wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia szeregu niebezpiecznych problemów zdrowotnych, w tym chorób serca, udarów i cukrzycy. Dzieje się tak głównie dlatego, że bakterie w jamie ustnej mogą przedostać się do organizmu, zwłaszcza jeśli doświadczysz krwawienia z dziąseł. Używając nici dentystycznej, możesz utrzymać bakterie w zatoce, zmniejszając szansę na rozwój jednego z tych potencjalnie śmiertelnych stanów zdrowia.

3. Utrzymuj zdrową dietę i utrzymuj niskie spożycie alkoholu.

Konsekwentnie jedząc tuczniki i pijąc koktajle wypełnione cukrem, narażamy zdrowie naszych zębów na niebezpieczeństwo. Picie kawy i napojów gazowanych również może mieć negatywny wpływ na higienę zębów. Zaleca się spożywanie takich rzeczy jak owoce, warzywa, ryby i orzechy. Dla zdrowszych opcji picia, zaleca się picie wody, herbaty i mleka.

Ograniczenie spożycia alkoholu, kawy i sody Każdy od czasu do czasu uwielbia pić, ale uczynienie z tego ważnej części swojego stylu życia może narazić zęby na niebezpieczeństwo. Picie dużej ilości alkoholu może skutkować przyjmowaniem większej ilości cukru i kwasowości, w zależności od wybranego napoju. Nie jest to dobre dla zębów, ale picie z umiarem jest w porządku! Bardzo zalecane jest również ograniczenie spożycia kawy, ponieważ prowadzi to do zżółknięcia zębów.

Monitorowanie diety Twoja dieta ma ogromny wpływ na zdrowie Twoich zębów! Twoje zęby ciężko pracują, aby rozbić różne rodzaje jedzenia, które spożywamy. Spożywanie ryb, orzechów, owoców, jogurtów i serów sprawia, że jest to łatwiejsze i lepsze dla zębów, jak również dla ogólnego zdrowia.

Ogólnie rzecz biorąc, bycie w kwarantannie to dziwny czas dla każdego. Dbałość o higienę jamy ustnej jest bardzo ważna, aby przez to przejść. Dbałość o zęby jest tak ważna w perspektywie długoterminowej! Zaniedbywanie dobrej higieny jamy ustnej może powodować problemy i być kosztowne dla Twojego portfela. Dbałość o podstawową higienę jamy ustnej jest dobrą zasadą, której należy przestrzegać przez cały rok. Bądźcie bezpieczni i bądźcie pozytywni!