Najnowsze artykuły

Szukasz uśmiechu jak z czerwonego dywanu?

Kiedy oglądasz zdjęcia swoich ulubionych gwiazd filmowych, zastanawiasz się, w jaki sposób ci mężczyźni i kobiety mogą prezentować taką...

Czytaj Więcej

5 Sposobów postępowania z wrażliwością dziąseł

Wrażliwość dziąseł może być niewygodna i frustrująca. Ponad połowa amerykańskich dorosłych po 30. roku życia cierpi na choroby dziąseł. Istnieje wiele różnych czynników, które mogą przyczyniać się do nadwrażliwości dziąseł. Oto 5 rzeczy, które należy wiedzieć, że może pomóc w rozwiązaniu problemu i znaleźć rozwiązanie, które działa dla Ciebie.

Dbaj o higienę jamy ustnej

Higiena jamy ustnej to pierwsza obrona przed bólem dziąseł i chorobami dziąseł. Często zapalenie dziąseł i paradontoza są powodowane przez płytkę nazębną drażniącą dziąsła przy i poniżej linii zębów. Dobre i częste nitkowanie i szczotkowanie zębów przy użyciu antyseptycznego płynu do płukania jamy ustnej oraz szczoteczki z miękkim włosiem może pomóc w utrzymaniu zdrowia dziąseł, a nawet złagodzić wrażliwość dziąseł, której doświadczasz. Możesz również poprosić swojego dentystę, aby polecił Ci wszelkie produkty, które pomogą w leczeniu wrażliwych dziąseł i zębów.

Powiedz "nie" paleniu.

Palenie jest nie tylko niezdrowe, ale może przyczyniać się do nadwrażliwości i bolesności dziąseł. W niektórych przypadkach może również prowadzić do chorób dziąseł.

Pić wodę po posiłkach

Woda może pomóc w utrzymaniu dobrej higieny jamy ustnej, ale nie zastępuje regularnego szczotkowania i nitkowania. Woda pitna może pomóc w wypłukaniu płytki nazębnej powodującej powstawanie resztek cukrów, kwasów i żywności. Woda pitna to jedna prosta zmiana, która może bardzo dobrze wpłynąć na Twoje zdrowie, a zwłaszcza na zdrowie Twoich dziąseł i jamy ustnej.

Jedz jedzenie bogate w witaminę C

Witamina C to najlepszy przyjaciel Twojej gumy, dostarczający składniki odżywcze, które pomagają utrzymać jej zdrowie i siłę. Zrównoważona dieta bogata w witaminę C i wapń może pomóc w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej i zapobiec nadwrażliwości dziąseł i chorobom dziąseł.

Unikaj stresu

Chociaż łatwiej powiedzieć niż zrobić, ograniczenie stresu może mieć korzystny wpływ na zdrowie jamy ustnej. Przedłużające się okresy stresu mogą spowodować uwolnienie kortyzolu, który zwiększa stan zapalny w całym organizmie, w tym w jamie ustnej i dziąsłach. Poświęcenie czasu na relaks i zmniejszenie stresu nie jest tylko przyjemne, ale jest to zdrowy nawyk, który może być pomocny w zmniejszeniu wrażliwości dziąseł.

Konsultacja z dentystą jest ważnym krokiem w rozwiązywaniu problemów związanych z nadwrażliwością dziąseł. Twój dentysta może być w stanie pomóc w określeniu, co jest przyczyną nadwrażliwości dziąseł i pomóc w opracowaniu planu leczenia, który będzie uwzględniał Twoją sytuację i obawy.