Najnowsze artykuły

Szukasz uśmiechu jak z czerwonego dywanu?

Kiedy oglądasz zdjęcia swoich ulubionych gwiazd filmowych, zastanawiasz się, w jaki sposób ci mężczyźni i kobiety mogą prezentować taką...

Czytaj Więcej

Wybielanie zębów - samodzielne czy przy pomocy specjalisty?

Wiele osób bez wątpienia zazdrości gwizdom filmowym hollywoodzkiego uśmiechu.

Dotychczas wybielanie zębów było skomplikowanym, kosztownym zbiegiem, jednak dzięki rozwojowi medycyny, perłowym uśmiechem może szczycić się właściwie każdy. Istnieje wiele sposobów wybielania zębów, można udać się na zabieg do specjalistycznego gabinetu stomatologicznego lub wykonać go samodzielnie w domu, jednak czy warto? Warto jednak pamiętać o tym, by wybrać taki sposób, który będzie zgodny z indywidualnymi potrzebami oraz oczekiwaniami. Pierwszym krokiem w kierunku pięknego uśmiechu, powinna być konsultacja z doświadczonym stomatologiem, który dopasuje preparat i metodę, która dla konkretnego pacjenta będzie najskuteczniejsza. W innym wypadku, musimy liczyć się z ryzykiem, że wybielanie będzie nierównomierne, bowiem inaczej będzie reagować zdrowy, silny ząb, a inaczej uszkodzony np. przez próchnicę. Dlatego tak istotną kwestią jest uprzednia analiza kondycji szkliwa pod kątem przebarwień, uszkodzeń w rezultacie czego, mamy gwarancję sukcesywnego wybielania Innowacyjne rozwiązania dają ogrom możliwości, dlatego też, w większości przypadków dentyści mogą sprostać oczekiwaniom nawet bardzo wymagającego pacjenta i uzyskać znakomity efekt. Istotnym aspektem jest również to, czy zabieg jest wykonywany po raz pierwszy. W takich sytuacjach, stomatolodzy zazwyczaj wykorzystują podczas zabiegu preparaty intensywniej działające.

Zalety wybielania zębów w gabinecie Plusem zabiegów wykonywanych w gabinecie jest stałe monitorowanie przebiegu wybielania, jest to szczególnie ważne, gdy w trakcie pojawia się nadwrażliwość śródzabiegowa, wtedy stomatolog podczas nakładania specyfiku omija miejsca szczególnie wrażliwe. O ile w przypadku zabiegów wykonywanych przez profesjonalistę ta rzadka przypadłość nie stanowi przeszkody, to gdy wykonujemy wybielanie samodzielnie jest barierą wręcz nie do przeskoczenia. Kolejnym atutem zabiegu w gabinecie jest bez wątpienia fakt, iż lekarz stomatolog na bieżąco ocenia, czy nie pojawiają się niewidoczne przed wybielaniem skazy na szkliwie, wynikające z różnego stopnia mineralizacji tkanki o różnym podłożu. Jeśli jednak proces wybielania nie przebiega problemowo, to w przyszłości możemy go powtórzyć, już w zaciszu domowym. Warto jednak zdecydować się na preparaty, które poleci nam stomatolog. Specyfiki te, zwykle opierają się na działaniu tlenu w różnych postaciach (nadtlenkach), co daje możliwość nałożenia specyfiku na płytkę zębów. Niemniej, nigdy nie mamy pewności czy wybrana metoda, będzie skutkować równomiernym wybieleniem. Tyle ile wątpliwości, narasta również ilość kontrowersji wokół produktów wspomagających procesy wybielania, mianowicie lampach. Dyskusja na temat ich skuteczności ciągle trwa, ponieważ nie zostało udowodnione co tak naprawdę przyspiesza wybielani, ultrafiolet czy odpowiednia temperatura.