Najnowsze artykuły

Szukasz uśmiechu jak z czerwonego dywanu?

Kiedy oglądasz zdjęcia swoich ulubionych gwiazd filmowych, zastanawiasz się, w jaki sposób ci mężczyźni i kobiety mogą prezentować taką...

Czytaj Więcej

Zestaw stomatologiczny jaki musisz mieć

W czasie obecnej pandemii COVID-19 i zawieszenia profilaktycznej opieki stomatologicznej, przydatne może być zapewnienie Tobie i Twoim najbliższym przygotowania do wszelkich potrzeb stomatologicznych, a Ty możesz zapewnić im komfort i bezpieczeństwo tymczasowo, podczas gdy Ty planujesz pilną wizytę u stomatologa. W tych nieoczekiwanych momentach między urazem a gabinetem dentystycznym możesz znaleźć dentystyczny zestaw ratunkowy, przydatny w uczynieniu Twojej ukochanej osoby wygodną, jednocześnie angażując profesjonalną opiekę tak szybko, jak to możliwe. Oto kilka pomocnych rzeczy, które musisz mieć na swój dentystyczny zestaw ratunkowy.

Podstawowe przedmioty

Będziesz potrzebował łatwych przedmiotów do natychmiastowego oczyszczenia z wszelkich obrażeń lub ran. Niektóre podstawowe środki pierwszej pomocy będą pomocne, na przykład:

- Rękawiczki do ochrony przed zanieczyszczeniem. - Chusteczki do napojów alkoholowych i środek dezynfekujący, aby utrzymać rzeczy w czystości i bezpieczeństwie. - Sól i woda butelkowana do szybkiego płukania słoną wodą, aby bezpiecznie oczyścić ranę. - Nić dentystyczna do łatwego usuwania ciał obcych - Lusterko dentystyczne, aby zobaczyć dotknięte miejsce.

Pilne środki pierwszej pomocy

Istnieje wiele różnych przedmiotów, które będą również przydatne w dentystycznym zestawie ratunkowym:

- Szwaby bawełniane i bawełniane kulki do nakładania środków przeciwbólowych. - Wosk dentystyczny do pokrywania wszelkich szorstkich lub ostrych krawędzi w celu ochrony tkanek miękkich jamy ustnej podczas oczekiwania na wizytę u dentysty - Tymczasowy materiał wypełniający do ochrony wszelkich miejsc, które są narażone podczas oczekiwania na wizytę u dentysty, oraz do zapobiegania nadwrażliwości lub ekspozycji na bakterie. - Wazelina, która może być przydatna przy tworzeniu szybkiego uszczelnienia w celu tymczasowego założenia korony podczas wizyty u stomatologa.

Elementy uśmierzające ból

Ulga w bólu jest również ważnym czynnikiem, aby utrzymać swoją ukochaną osobę w komforcie, aż można uzyskać wykwalifikowaną opiekę dentystyczną:

- Ibuprofen do szybkiego, silnego uśmierzania bólu.

- Miejscowy środek przeciwbólowy na ból lub uszkodzenie tkanek miękkich. Olej z goździków w oleju nośnym takim jak oliwka czy migdał jest naturalną alternatywą dla bardziej konwencjonalnego żelu przeciwbólowego do jamy ustnej. Ale żel przeciwbólowy jest niezawodnym środkiem pomocniczym.

- Zimny/gorący kompres, aby zmniejszyć stan zapalny i złagodzić ból. Dla pilnych potrzeb jednorazowe okłady, które mogą być szybko aktywowane mogą być pomocne i poręczne.

Podczas gdy dentystyczny zestaw ratunkowy może być pomocny w odpowiedzi na pilną potrzebę opieki dentystycznej, nie powinien zastępować profesjonalnej opieki dentystycznej, ale powinien działać jako szybka odpowiedź podczas gdy w drodze do wykwalifikowanego profesjonalisty. Jeśli masz jakieś pilne potrzeby stomatologiczne, zadzwoń natychmiast do dentysty, aby sporządzić plan, określić najlepszy sposób wspierania swojej ukochanej osoby i dbania o jej potrzeby oraz umówić się na wizytę zaplanowaną tak, aby w bezpieczny i zdrowy sposób zadbać o jej potrzeby.