Najnowsze artykuły

Szukasz uśmiechu jak z czerwonego dywanu?

Kiedy oglądasz zdjęcia swoich ulubionych gwiazd filmowych, zastanawiasz się, w jaki sposób ci mężczyźni i kobiety mogą prezentować taką...

Czytaj Więcej

SZCZOTECZKI DO ZĘBÓW RĘCZNE, ELEKTRYCZNE I DŹWIĘKOWE

Dzięki wielu dostępnym obecnie opcjom szczoteczek do zębów, rozumiemy, że wybór odpowiedniej dla Ciebie szczoteczki może być przytłaczający. Jeśli rozważasz zmianę stylu szczoteczki, przeczytaj więcej informacji na temat szczoteczek manualnych, elektrycznych i dźwiękowych poniżej.

SZCZOTECZKI DO ZĘBÓW MANUALNE

Szczoteczki manualne są najbardziej popularnym typem szczoteczek do zębów, dostępnych w Twoim lokalnym sklepie. Wiele osób decyduje się na szczoteczki manualne, ponieważ jest to znacznie tańsza opcja w porównaniu ze szczoteczkami elektrycznymi i dźwiękowymi. Badania wykazały, że nie ma wielkiej różnicy w używaniu szczoteczki manualnej w porównaniu ze szczoteczką elektryczną/dźwiękową, ponieważ ręczne szczotkowanie nadal oczyszcza powierzchnię Twoich zębów z resztek jedzenia i płytki nazębnej. Jednakże, szczoteczki manualne czyszczą zęby z prędkością około 300 uderzeń na minutę, podczas gdy szczoteczki elektryczne i dźwiękowe działają znacznie szybciej (patrz poniżej).

ELEKTRYCZNE SZCZOTECZKI DO ZĘBÓW

Szczoteczki elektryczne pracują ze znacznie większą prędkością suwów niż szczoteczki manualne, przy około 3000 - 6000 suwów na minutę. Udar szczoteczki elektrycznej różni się od szczoteczki manualnej tym, że porusza się ona znacznie szybciej na mniejszej powierzchni, wykonując ruchy oscylacyjne lub wibracyjne.

SZCZOTECZKI DO ZĘBÓW Z NAPĘDEM MECHANICZNYM

Szczotki dźwiękowe różnią się nieznacznie od szczotek elektrycznych tym, że wibrują z dużo większą częstotliwością, około 30.000 do 40.000 uderzeń na minutę. Stwierdzono, że szczoteczki ultradźwiękowe charakteryzują się nieznacznie wyższym tempem czyszczenia, ponieważ czyszczą trudniej dostępne miejsca, np. pod dziąsłami i pomiędzy zębami. Jednakże, choć może to być prawda - nic nie może się równać z nitkowaniem między zębami. ADA zaleca osobom dorosłym cierpiącym na zapalenie stawów lub mającym trudności z ręcznym szczotkowaniem zmianę na elektryczne lub dźwiękowe szczoteczki do zębów, co zwiększa stabilność dłoni podczas szczotkowania.

Niezależnie od wybranej opcji, pod warunkiem, że szczotkujesz zęby dwa razy dziennie przez dwie minuty, a nitkowanie raz, będziesz w stanie skutecznie utrzymywać zęby w czystości i zdrowiu!