Najnowsze artykuły

Szukasz uśmiechu jak z czerwonego dywanu?

Kiedy oglądasz zdjęcia swoich ulubionych gwiazd filmowych, zastanawiasz się, w jaki sposób ci mężczyźni i kobiety mogą prezentować taką...

Czytaj Więcej

Pokonaj swój ból zęba

Prawie każdy z nas doświadczył bólu zęba. Ból i niedogodności często związane z bólem zęba wystarczają, aby naprawdę zagłuszyć swoje plany i życie. I choć zawsze chętnie pomagamy w łagodzeniu bólu zęba w naszych gabinetach stomatologicznych, ból zęba może pojawić się również w weekend lub w nocy, kiedy nie jesteśmy otwarci. Jeśli tak się stanie, oto kilka wskazówek, które mogą pomóc złagodzić ból zęba. Zanim zaczniemy zastanawiać się, co można zrobić, aby złagodzić ból zęba, wszyscy w naszych gabinetach dentystycznych czujemy, że nie powinniśmy próbować jednego wspólnego lekarstwa. Ludzie często umieszczają aspirynę bezpośrednio w bolesnym miejscu. Nie róbcie tego!

Ponieważ Aspiryna jest kwasem, może przypalić dziąsła i spowodować większe szkody w jamie ustnej. Jeśli chcesz użyć środka przeciwbólowego, takiego jak Aspiryna, po prostu go połknij. Niektóre leki domowe można spróbować włączyć: Cebula: Niektórzy ludzie uważają, że kawałek surowej cebuli umieszczony na dotkniętym obszarze może złagodzić ból zęba. Jednak ten środek prawdopodobnie spowoduje, że będziesz miał cebulowy oddech. Słona woda: Wymieszaj filiżankę ciepłej wody z łyżką stołową soli i przełóż ją dookoła ust. Mieszanka ta może rzeczywiście odciągnąć płyn z dotkniętego miejsca i zmniejszyć nacisk na zakończenia nerwowe. Nie połykać mieszaniny. Powtórzyć w razie potrzeby.

Goździki: Olej z goździków jest w rzeczywistości powszechnym składnikiem wielu produktów stomatologicznych. Ma on właściwości antybakteryjne oraz przeciwbólowe, które mogą pomóc w zmniejszeniu bólu zębów. Wystarczy zmieszać 2-3 krople oleju z goździków z oliwą z oliwek lub innym olejem spożywczym i namoczyć kawałek bawełny w płynie. Następnie połóż bawełnę na uciążliwym miejscu i ugryź się w dół. Chociaż te kilka sztuczek może pomóc w walce z bólem, ważne jest, aby wiedzieć, że ból zęba jest sposobem na powiedzenie ci, że coś jest nie tak. Proszę, nie ignorujcie tego!

Nigdy nie należy zakładać, że złagodzenie bólu jest wystarczające. We wczesnym stadium ból zęba może być wynikiem niewielkiego problemu z zębami, który łatwo jest naprawić za pomocą dentysty. Jeśli go wypuścimy, prosty problem może zmienić się w coś poważnego i może nawet zacząć wpływać na resztę ciała. Jeśli doświadczasz bólu zęba, nie zakładaj, że to nic wielkiego i nie wypuszczaj go! Zadzwoń do naszego gabinetu dentystycznego, jak tylko będziesz mógł. Pomożemy Ci ustalić, co jest przyczyną bólu i naprawić go, aby uzyskać zdrowy, bezbolesny uśmiech.