Najnowsze artykuły

Czy elektryczna szczoteczka do zębów to...

Technologia ciągle się zmienia i łatwo jest dać się wciągnąć w te wszystkie nowe rzeczy. Inteligentne telefony, inteligentne domy, inteligentne...

Czytaj Więcej

Zdenerwowany rodzic, zdenerwowane dziecko?

To, że Ty jesteś nerwowym pacjentem, nie oznacza, że Twój maluch powinien odziedziczyć Twoje obawy. Rzeczowe podejście do dentysty i zdrowia jamy ustnej szybko zostanie przyswojone przez Twoje dzieci, a eksperci zgadzają się, że wczesne i częste wprowadzanie dzieci do gabinetu dentystycznego jest bardzo pomocne. Wizyta u dentysty jest tylko tak straszna, jak ją sobie wyobrażasz.

Powinieneś zapoznać swoje dziecko z dentystą już w momencie pojawienia się pierwszego zęba. Rozmawiając z dzieckiem, staraj się mówić o wizycie w sposób prosty. Unikaj używania słów, które sugerują dyskomfort i nie mów o własnych stresach. Kiedy dotrzesz do gabinetu, bierz wskazówki od profesjonalistów. Oni spotkali więcej niż ich udział nerwowych rodziców i zrobią wszystko, co w ich mocy, aby upewnić się, że każdy strach masz nie jest przekazywane na swoje dziecko. Mieli dużo małych wrigglers & tantrum throwers w krzesło i znają właśnie co robić robić robić doświadczeniu równie pozytywnemu jak ewentualny dla rodziców i dzieci alike.

Unikać pokusy demonstrować wycieczkę dentysta mieć dziecko siedzi w na twój swój wizyta. Widok mamusi lub tatusia w pozycji, w której mogą wydawać się bezbronni, może być dość denerwujący, zwłaszcza gdy znajdują się w nieznanej przestrzeni z obcymi ludźmi. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy sam jesteś zdenerwowany. Bez względu na to, jak odważną minę uważasz, że potrafisz przybrać, Twoje dziecko dość łatwo wyczuje Twoje obawy, co ostatecznie sprawi, że Twoje lęki staną się zaraźliwe. Spokojne i nieustraszone starsze rodzeństwo lub kuzyn może być dobrą alternatywą, aby zilustrować najlepsze zachowanie podczas badania kontrolnego. Mali dzieciaki kochają naśladować więcej dorosłych w górę dzieci znają & pokazują everyone że mogą robić cokolwiek starsi dzieci mogą.

Spróbuj przed wizytą pobawić się w dentystę z dzieckiem i kilkoma jego zabawkami. Być może będziesz udawać, że szczotkujesz zęby ulubionemu pluszakowi lub pomożesz dziecku użyć ręcznego lusterka dentystycznego, aby zajrzeć do jego własnej jamy ustnej. Istnieją świetne książki z obrazkami, które koncentrują się na pierwszej wizycie, a czytanie opowiadań lub rozmowa o tym, co dzieje się na fotelu, może przejść długą drogę w kierunku normalizacji wizyty.

Nie daj się skusić na przekupstwo. Nic nie sprawi, że Twoje dziecko szybciej zniechęci się do danej sytuacji, niż otrzymanie smakołyku za obejrzenie jej do końca. Jeśli uważasz, że Twój maluch wykazał się szczególnie "dużym" zachowaniem, takim jak siedzenie w miejscu, to zastanów się nad naklejką lub małą zabawką od czasu do czasu. Oczywistym jest, że należy unikać słodyczy, a nagroda nie powinna stać się oczekiwaniem na koniec każdej wizyty.

Nie ma substytutu dla wspaniałej higieny jamy ustnej i im lepsze nawyki zaszczepisz, tym bardziej nie do przeoczenia będą wizyty u dentysty dla Twoich dzieci. Twój dentysta udzieli Ci porady na temat najlepszych produktów i rutyn ustnych dla małych ust. Chcesz się upewnić, że prawidłowa higiena jamy ustnej jest dla Twojego dziecka po prostu drugą naturą. Najlepszym sposobem, aby zaszczepić ten komfort z stomatologii jest zademonstrować, że samemu z własnych dobrych nawyków. Jeśli dziecko wyczuje, że wizyta u dentysty, choć niezbędna, jest czymś tak zwyczajnym jak strzyżenie włosów, będzie ją traktować jako taką. W końcu zbudują swoją własną relację z dentystą i będą czerpać wszystkie korzyści płynące z nieustraszonych, rutynowych przeglądów i fantastycznych uśmiechów przez całe życie!