Najnowsze artykuły

Szukasz uśmiechu jak z czerwonego dywanu?

Kiedy oglądasz zdjęcia swoich ulubionych gwiazd filmowych, zastanawiasz się, w jaki sposób ci mężczyźni i kobiety mogą prezentować taką...

Czytaj Więcej

Czy elektryczna szczoteczka do zębów to najinteligentniejsza opcja?

Technologia ciągle się zmienia i łatwo jest dać się wciągnąć w te wszystkie nowe rzeczy. Inteligentne telefony, inteligentne domy, inteligentne telewizory, inteligentne samochody. Jeśli chodzi o opiekę stomatologiczną, czy najnowsza technologia jest najlepszym rozwiązaniem?

 

Dla Twojej opieki w gabinecie, wierzymy, że ważne jest, aby mieć najbardziej aktualną technologię. Technologia pomaga nam dbać o Ciebie lepiej, z bardziej wydajnych, skutecznych narzędzi, które często sprawiają, że nasza stomatologia łagodniejsze, szybsze i bardziej dokładne. Ale jeśli chodzi o domową higienę jamy ustnej, posiadanie najnowocześniejszej technologii jest decyzją osobistą, na którą składa się wiele czynników do rozważenia.

Efektywność

Po pierwsze, podejmując decyzję o włączeniu technologii do rutyny higieny jamy ustnej, proponujemy sprawdzić, jak skuteczne są dostępne opcje. Przede wszystkim chcesz mieć pewność, że narzędzia, których używasz, dają Ci wyniki, których potrzebujesz. Oczywiście, ważne jest, aby pamiętać, że nawet najmniej skuteczne narzędzie jest bardziej skuteczne niż to, którego nie używasz.

Badania wykazały, że elektryczne szczoteczki do zębów usuwają nieco więcej płytki nazębnej z zębów niż zwykłe szczoteczki. Podobnie, nici wodne usuwały nieco więcej płytki nazębnej spomiędzy zębów niż nić dentystyczna, ale były również bardziej skuteczne w czyszczeniu dziąseł i zmniejszaniu krwawienia z dziąseł.

elektryczna szczoteczka do zębów

Łatwość użycia

Niezależnie od skuteczności, jeśli narzędzie nie jest łatwe w użyciu, jest mniej prawdopodobne, że będziesz go używać. Jeśli chodzi o szczoteczki do zębów, szukaj takich, które łatwo jest trzymać i przesuwać po zębach i dziąsłach. To samo dotyczy nici dentystycznej; pacjenci, którzy mają trudności z dotarciem zwykłą nicią do zębów trzonowych, mogą uznać, że nasadki na wodnym flosserze są dużo łatwiejsze w manewrowaniu. Dodatkowo, jeśli masz tradycyjny aparat ortodontyczny, flossery wodne są o wiele łatwiejsze w użyciu niż zwykła nić, która wymaga gwintownika, aby dostać się pod druty.

Wygoda jest również ważna, gdy mówimy o tym, czy narzędzie jest łatwe w użyciu. Szczoteczki do zębów i nić dentystyczna muszą być łatwe do chwycenia w Twojej łazience, a to oznacza, że musisz mieć miejsce na narzędzia, których używasz. Elektryczne szczoteczki do zębów są wyposażone w stojak do ładowania, który nie zajmuje dużo miejsca na Twoim blacie, choć wymaga dostępu do gniazdka elektrycznego. Nici wodne również wymagają zasilania, ale potrzebują o wiele więcej miejsca niż zwykłe nici dentystyczne. Choć może być kuszące przechowywanie większych narzędzi w innym miejscu, zalecamy trzymanie szczoteczki i nici dentystycznej na wierzchu, aby nie ryzykować pominięcia którejś z tych podstawowych codziennych czynności.

Koszt

Dla wielu pacjentów decyzja między zaawansowanymi technologicznie i ręcznymi narzędziami do higieny jamy ustnej sprowadza się do kosztów. Zalecamy, abyś w swoich badaniach uwzględnił koszty długoterminowe. Narzędzia elektroniczne mogą kosztować o wiele więcej, choć jest wiele opcji w niższych przedziałach cenowych. Jednak niezależnie od tego, czy są to narzędzia zaawansowane technologicznie, czy nie, każde z nich wymaga wymiany co kilka miesięcy, niezależnie od tego, czy są to główki szczoteczek elektrycznych, szczoteczki manualne, nici dentystyczne czy końcówki do flossera wodnego.

Konsekwencja

Ostatecznie, decyzja jest sprawą osobistą. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się korzystać z najnowszych osiągnięć techniki, czy też pozostać przy klasycznych, manualnych narzędziach, najważniejsze jest to, że szczotkujesz zęby dwa razy dziennie, nitkujesz codziennie i przestrzegasz terminów półrocznych wizyt u dentysty. Jako Twoi osobiści orędownicy stomatologiczni, zawsze chętnie porozmawiamy z Tobą o Twoich opcjach, jeśli chodzi o domowe narzędzia stomatologiczne.

Nie zapominaj, że zawsze dobrze jest mieć zapasowe narzędzia na wypadek, gdyby te podstawowe się zepsuły, wyczerpały baterie lub po prostu zużyły.

Poczytaj więcej na: http://e-ortodoncja.pl/