Najnowsze artykuły

Szukasz uśmiechu jak z czerwonego dywanu?

Kiedy oglądasz zdjęcia swoich ulubionych gwiazd filmowych, zastanawiasz się, w jaki sposób ci mężczyźni i kobiety mogą prezentować taką...

Czytaj Więcej

Trzy symptomy stomatologiczne, których nigdy nie należy ignorować

Twoje usta mają wiele sposobów, aby dać Ci znać, że coś się zmieniło lub może być nie tak. Niemniej jednak, gdy pytamy pacjentów, czy coś im przeszkadza w ich uśmiechu, dowiadujemy się, że mają do czynienia z objawami przez jakiś czas! Jeśli masz którykolwiek z objawów opisanych poniżej, proszę umówić się na wizytę, abyśmy mogli upewnić się, że utrzymamy Twój uśmiech szczęśliwy i zdrowy.

Ból zęba lub inny ból jamy ustnej

Być może powinno być oczywiste, że ból jest czasem sposobem Twojego ciała na poinformowanie Cię, że coś jest nie tak, i to samo dotyczy Twojej jamy ustnej. Nie powinieneś ignorować bólu zęba, zwłaszcza jeśli jest on uporczywy i trwa przez kilka dni. Ból zęba może być oznaką próchnicy, pękniętego zęba lub infekcji. Jedno wiemy - ból jamy ustnej nie jest czymś, co zwykle ustępuje samoistnie. Warto wybrać się do dentysty, aby jak najszybciej zbadać problem.

Krwawienie z dziąseł podczas szczotkowania lub nitkowania zębów

Okazuje się, że niektórzy pacjenci słyszeli sprzeczne informacje na ten temat. Krwawienie dziąseł jest powszechne, ale nie oznacza to, że jest normalne. Jeśli zauważysz krew podczas szczotkowania lub nitkowania, może to być wczesną oznaką zapalenia dziąseł lub choroby dziąseł. Potraktuj to jako znak, że musisz porozmawiać z dentystą o swoich nawykach związanych ze zdrowiem jamy ustnej i o tym, co można zrobić, aby Twoje dziąsła wróciły do pełnego zdrowia.

Nadwrażliwość zębów, która nie ustępuje

Sporadyczna nadwrażliwość zębów nie musi być oznaką poważnego problemu, ale bez względu na wszystko powinieneś omówić swoje objawy z dentystą. Nadwrażliwość na gorące, zimne lub słodkie pokarmy może być oznaką próchnicy zębów. Jednak nadwrażliwość zębów może również pojawiać się i znikać w sposób naturalny wraz z upływem czasu. Jeśli masz uporczywe problemy z nadwrażliwością, być może uszkadzasz szkliwo zębów poprzez zbyt mocne szczotkowanie. Rozmowa z dentystą na temat nadwrażliwości zębów to dobry sposób na opracowanie planu rozwiązania tego problemu, abyś mógł wrócić do spożywania wszystkich pokarmów i napojów, które uwielbiasz, bez odczuwania dyskomfortu.