Najnowsze artykuły

Szukasz uśmiechu jak z czerwonego dywanu?

Kiedy oglądasz zdjęcia swoich ulubionych gwiazd filmowych, zastanawiasz się, w jaki sposób ci mężczyźni i kobiety mogą prezentować taką...

Czytaj Więcej

Zalety i wady profesjonalnego wybielania zębów

Wybielanie zębów to taki proces, który zachodzi na powierzchni szkliwa i związany jest z procesem utleniania przez co dojdzie do rozjaśnienia odcieni.

Jedynie w gabinecie specjalistycznym będzie można przeprowadzić taki zabieg, który da długotrwały efekt. Preparaty stosowane w domowych warunkach tak naprawdę mogą jedynie nieco wspomagać ten efekt, który udało się uzyskać u stomatologa.

Pierwszym etapem wybielania będzie oczywiście konsultacja u lekarza. Wtedy będzie można przeprowadzić pełny wywiad z pacjentem, po czym dojdzie do sprawdzenia stanu uzębienia oraz dobrania najlepszej metody wybielania. Drugim etapem jest oczywiście profesjonalne czyszczenie. Składać się będą na takie czyszczenie zabiegi, dzięki którym będzie się dało usunąć wszelkie naloty oraz brzydko wyglądający kamień nazębny. Uzupełnieniem będzie oczywiście wykonywane profesjonalnie piaskowanie zębów a następnie polerowanie powierzchni.

Metody profesjonalnego wybielania zębów

Jedna z wykorzystywanych metod określana jest jako nakładkowa. Istotą będzie tutaj korzystanie ze specjalnych szyn z winylu, które będą dopasowywane bezpośrednio do każdego pacjenta i jego szczęki. Taka szyna wypełniona jest środkiem wybielającym. Szynę zakłada się na całą noc przez około dwa tygodnie. Przez tak przeprowadzoną kurację można oczekiwać wyraźnie wybielonych zębów, których odcień może się nawet przez kilka lat skutecznie utrzymywać. Dla zwiększenia intensywności oraz przedłużenia trwałości można także stosować specjalne kuracje szyną co kilka miesięcy, Inną metodą profesjonalną będzie naświetleniowa. Można przeprowadzić ją wyłącznie w gabinecie. Efekty są bardzo silne, ponieważ można zmienić barwę nawet o 8 tonów. Stomatolog będzie taki zabieg rozpoczynał od nakładania na zęby żelu tlenowego oraz ochronnego na dziąsła. Potem naświetla się zęby specjalnym niebieskim promieniowaniem, które doprowadzi do aktywacji cząsteczek żelu. Następuje utlenienie powierzchni szkliwa i tym samym poprawia się wygląd zębów.

Pozytywne i negatywne efekty wybielania zębów

Zalety i wady wybielania zębów Wybielanie w gabinecie będzie miało wiele zalet: - efekt będzie można uzyskać już w czasie jednej wizyty - cały zabieg przeprowadzany jest w gabinecie, pacjent sam nic nie musi robić - zabieg realizowany przez specjalistę powinien przynosić lepsze efekty Wybielanie może mieć również negatywne skutki - efekt finalny, który będzie widoczny po kilku dniach może być naprawdę radykalny i trudno powiedzieć jakie będą reakcje otoczenia - zabieg może również wywoływać ból zębów, o którym będzie trzeba niezwłocznie informować lekarza, który będzie w stanie ten problem rozwiązać.