Najnowsze artykuły

Szukasz uśmiechu jak z czerwonego dywanu?

Kiedy oglądasz zdjęcia swoich ulubionych gwiazd filmowych, zastanawiasz się, w jaki sposób ci mężczyźni i kobiety mogą prezentować taką...

Czytaj Więcej

Mezoterapia, czyli witaminowy koktajl dla Twojej skóry

Bez względu na to, czy chodzi o serum, mimikę, czy drogie balsamy i eliksiry, wszyscy szukamy tego nieuchwytnego, "rozświetlonego z blaskiem skóry".

Najnowszym zabiegiem, który obiecuje przekształcenie skóry z pozbawionej blasku i matowej w jaskrawy promień rosy, jest mezoterapia.

Z okazji zbliżającej się sprzedaży naszego półrocznego magazynu drukowanego SS19 łamiemy tu wszystko, co trzeba wiedzieć o najgorętszym traktowaniu chwili i naszej sprawdzonej recenzji.

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia jest minimalnie inwazyjnym zabiegiem, w którym do warstwy mezodermalnej skóry dostarczane są serie superdrobnych zastrzyków z witamin, minerałów i koktajli aminokwasowych. Ten napar z wyśmienitych składników odżywia i odmładza skórę, jednocześnie stymulując produkcję kolagenu i elastyny, które są niezbędne dla naturalnej elastyczności skóry.

Czego możesz się spodziewać?

Czas zabiegu trwa około trzydziestu minut i choć nie jest on bolesny, może być nieco niewygodny, więc jeśli skóra jest trochę wrażliwa, można zastosować krem znieczulający. Przy minimalnych przestojach - może pojawić się trochę siniaków i obrzęków, ale będą one krótkotrwałe i powinny osiąść w ciągu 24 godzin - skóra stanie się bardziej promienna, nawilżona, odżywiona i jędrna, a jej konsystencja poprawi się. Co dwa tygodnie zalecany jest kurs 6-8 sesji z zabiegami konserwacyjnymi 1-2 razy w roku.

Jakie są tego korzyści?

Mezoterapia może natychmiast poprawić matową, zmęczoną skórę i powierzchowne zmarszczki, ale może również pomóc w poprawieniu powolnego krążenia krwi, pomagając organizmowi wypłukać starzejące się toksyny. Zabieg ten może być również stosowany w celu rozwiązania problemów z pigmentacją, leczenia blizn potrądzikowych i być łączony w celu zwiększenia efektów innych zabiegów estetycznych, takich jak Botox lub wypełniacze.

Oto, co się stało, gdy próbowałem...

Przed wizytą spotkałam się z Dr Maryam, Lekarką Estetyczną w Klinice Cadogan www.cadoganclinic.com, aby omówić moje "problematyczne obszary" i zdecydowała, że z uwagi na mój wiek (26 lat) i obszary, które budzą niepokój (sucha skóra/ tępota/linia pojawiająca się), mezoterapia, połączona z czerwonym i żółtym światłem, będzie najlepszym rozwiązaniem.

Dr Maryam zaproponowała mi krem znieczulający do twarzy, który zmniejszył ból, więc zdecydowanie bym go poleciła.

Mezoterapia składała się z kwasu hialuronowego, 12 witamin, 23 aminokwasów i 5 minerałów, 4 koenzymów, 3 nukleotydów i 2 środków redukujących. Zabieg trwał około 15 minut, był niekomfortowy, ale dający się opanować i czułem, że mam zadrapania na twarzy. Igła wchodzi i wychodzi bardzo szybko (jest to dość płytka igła) i podczas gdy dr Maryam wchodzi i wychodzi, również przesuwała ją po/góra/dół mojej twarzy prawie rozbijając warstwę skóry, co w połączeniu z witaminami pomogłoby jej odmłodzić.

Podczas zabiegu czułam również, że witaminy kapią na twarz z powierzchni skóry, co było dość orzeźwiające!

Po mezoterapii siedziałem pod czerwono-żółtą terapią światłem. Początkowo światło było tak jasne, że w rzeczywistości było dość bolesne dla oczu, ale wkrótce po kilku minutach przestało działać i usiadłem pod światłem na około 10 minut. Ta lekka terapia stosowana jest w celu poprawy funkcji bariery ochronnej skóry, przyspieszenia gojenia, uspokojenia stanów zapalnych i wytworzenia nowego kolagenu. Czerwone diody LED celują również w gruczoły tłuszczowe skóry, aby zredukować prozapalne cytokiny, które przekształcają się w chroniczny trądzik.

Muszę przyznać, że wyszłam z kliniki z tym, co wyglądało jak kocie zadrapania na twarzy, ale w ciągu godziny moja skóra świeciła się i tak pozostało przez około tydzień. Moja skóra czuła się i wyglądała na nawilżoną i rosę, co było dokładnie tym, czego chciałam! Warto to zrobić, jeśli ma się imprezę, na którą chce się szybko załatwić.

Zdecydowanie miałbym ten zabieg ponownie, ponieważ czas powrotu do zdrowia był minimalny, był prawie bezbolesny, a efekty były niemal natychmiastowe.