Najnowsze artykuły

Szukasz uśmiechu jak z czerwonego dywanu?

Kiedy oglądasz zdjęcia swoich ulubionych gwiazd filmowych, zastanawiasz się, w jaki sposób ci mężczyźni i kobiety mogą prezentować taką...

Czytaj Więcej

3 Świetne sposoby wykorzystania świadczeń z tytułu ubezpieczenia stomatologicznego przed końcem roku

Czy wiesz, że prawie wszystkie świadczenia dentystyczne są resetowane co roku? To prawda. Jeśli twój plan dentystyczny jest cykliczny w roku kalendarzowym, jak większość z nich, to tracisz wszelkie zasiłki, których nie używałeś przed 31 grudnia.

Oznacza to, że teraz jest idealny moment na zmaksymalizowanie świadczeń dentystycznych do 2018 roku. Jeśli nie jesteś pewien, jak zacząć, oto trzy wspaniałe sposoby, aby zacząć.

  • Upewnij się, że Twoje zdrowie jamy ustnej jest pod kontrolą

Typowy plan ubezpieczenia stomatologicznego przynajmniej częściowo obejmuje szeroki zakres usług i zabiegów. Odwiedzając swojego dentystę z Prairieville, możesz dowiedzieć się, czy istnieją jakieś opcje, które mogą pomóc w zapewnieniu zdrowia jamy ustnej, a wszystko to przed odnowieniem świadczeń w nowym roku.

Często zdarza się, że dentysta jest bardzo świadomy tego, jakie ubezpieczenie pokryje i w jakim stopniu, więc może pomóc Ci zmaksymalizować korzyści przy jednoczesnym zapewnieniu zdrowego i żywego uśmiechu.

  • Skorzystaj z objętych ubezpieczeniem usług prewencyjnych

Wiele firm oferujących ubezpieczenia stomatologiczne świadczy różne usługi profilaktyczne, w tym czyszczenie, prześwietlanie, a nawet leczenie fluorem. Czasami usługi te są pokrywane w 100%, co czyni te zabiegi lub wizyty całkowicie bezpłatnymi.

Jeśli nie widziałeś się z dentystą z Prairieville w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, możesz stracić możliwość skorzystania z usług prewencyjnych (które nie będą cię kosztować ani grosza), które mogą pomóc w utrzymaniu zdrowych ust. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać swoje ubezpieczenie, musisz skorzystać z tych świadczeń do końca roku.

  • Zapytaj o ubezpieczenie ortodontyczne lub kosmetyczne

Koniec roku może być idealnym czasem na korony, implanty, aparaty ortodontyczne, kształtowanie dziąseł i inne kompleksowe zabiegi stomatologiczne, które mogą wymagać więcej niż jednej wizyty. Dlaczego? Ponieważ zrobienie tego teraz może pomóc Ci zmaksymalizować korzyści z ubezpieczenia i zaoszczędzić pieniądze.

Jeśli w ciągu roku poniosłeś koszty udziału własnego, ale nie osiągnąłeś swojego rocznego maksimum, Twoje wydatki związane z ubezpieczeniem są znacznie zredukowane. A jeśli zamierzasz osiągnąć swoje roczne maksimum, dentysta z Prairieville może stworzyć niestandardowy plan, który podzieli Twoje koszty pomiędzy ten i następny rok, zapewniając Ci pełne wykorzystanie tegorocznych świadczeń, a następnie wykorzystanie odnowionych świadczeń w nowym roku w celu pokrycia reszty.