Najnowsze artykuły

Szukasz uśmiechu jak z czerwonego dywanu?

Kiedy oglądasz zdjęcia swoich ulubionych gwiazd filmowych, zastanawiasz się, w jaki sposób ci mężczyźni i kobiety mogą prezentować taką...

Czytaj Więcej

4 przypadki, w których zawsze powinieneś się udać do dermatologa

Jeśli chodzi o porady dotyczące pielęgnacji skóry - które jako redaktorka ds. urody mam tendencję do częstego powtarzania - "idź do dermatologa" jest wskazówką, którą usłyszysz najczęściej. I choć dermatolodzy mogą bez wątpienia pomóc w prawie każdej sprawie dotyczącej skóry, włosów i paznokci, jakie kiedykolwiek można było mieć, nie zawsze może być konieczne umówienie się na wizytę u lekarza przy pierwszych oznakach skazy.

Chociaż każdy (powtarzam, każdy) powinien przynajmniej raz w roku oglądać naskórek na kontrolę skóry, nie jest do końca realistyczne oczekiwać, że każdy będzie szukał pomocy medycznej w każdej sprawie, która pojawi się na jego skórze. Choć teledermatologia sprawiła, że wizyty u derm są nieco bardziej dostępne, to jednak pod wieloma względami jest to nadal luksus, biorąc pod uwagę koszty, które często wiążą się z wizytami oraz fakt, że wiele miejsc w USA to nadal "pustynie dermowe", co sprawia, że znalezienie lekarza na pierwszym miejscu jest niezwykle trudne.

Chociaż z pewnością nie radzimy, aby ktokolwiek nie chodził do lekarza z jakiegokolwiek powodu (jeśli to jest coś, co jest dostępne dla Ciebie, idź na wprost!), rozmawialiśmy z Mona Gohara, certyfikowanym dermatologiem, MD, aby dowiedzieć się, jakie scenariusze skórne zawsze wymagają wizyty w ich gabinetach. Zobacz poniżej cztery rzeczy, na które warto się umówić:

1. Jeśli twoja skóra jest w jakikolwiek sposób zapalna: Jeśli masz jakieś zapalenie, które nie ustępuje po dniu lub dwóch, idź zobaczyć derm - może to oznaczać pokrzywkę, wysypkę lub coś w rodzaju trądziku różowatego lub egzemy. Dr Gohara zauważa, że "wrażliwa skóra" jest zazwyczaj eufemizmem na jakiś rodzaj zapalenia, więc jeśli masz z tym do czynienia, warto umówić się na wizytę u lekarza, który pomoże ci w odpowiednim trybie walki z tym stanem.

2. Jeśli wypadają ci włosy: Zamiast polegać na produktach Instagram, aby pomóc w kwestii wypadania włosów, najlepiej jest porozmawiać z lekarzem. Istnieje wiele różnych powodów, dla których Twoje włosy mogą wypadać (dr Gohara żartuje, że mogłaby napisać książkę na ten temat), a skórka może pomóc Ci dowiedzieć się, co się dzieje, jak również opracować plan leczenia.

3. Jeśli masz głęboki trądzik, który grozi bliznami: Nikt nie powinien biegać do gabinetu dermatologicznego przy pierwszych oznakach pryszczycy (... inaczej osobiście byłbym tam co 28 dni, kiedy pojawi się ZNP), ale jeśli walczysz z długotrwałym trądzikiem torbielowatym, to już inna historia. "Jeśli są uporczywe i pozostawiają ślady, gdy zanikają, powinieneś zobaczyć się z dermatologiem", mówi dr Gohara. Dermokosmetyki mogą przepisać retinoidy, które są silniejsze niż te, które są w stanie przebić się przez ladę, co może pomóc złagodzić problemy.

4. Jeśli potrzebujesz nowego sposobu pielęgnacji skóry: Jeśli masz do czynienia z problemami skórnymi, takimi jak nadmierne przetłuszczanie się lub suchość, lub po prostu nie jesteś zadowolona ze stanu swojej skóry i nie wiesz, co robić, uderzyć w skórę, aby pomóc w opracowaniu schematu postępowania. Mogą one skierować Cię w kierunku znalezienia składników, które są Ci potrzebne do leczenia Twojej szczególnej troski, a nawet wysłać Cię do apteki z listą zakupów, abyś znalazł się na właściwej drodze.