Najnowsze artykuły

Szukasz uśmiechu jak z czerwonego dywanu?

Kiedy oglądasz zdjęcia swoich ulubionych gwiazd filmowych, zastanawiasz się, w jaki sposób ci mężczyźni i kobiety mogą prezentować taką...

Czytaj Więcej

Jak wybrać dentystę

Wybór odpowiedniego dentysty dla Ciebie i Twojej rodziny może być trudnym zadaniem, szczególnie jeśli jesteś nowy w danej okolicy. Chcesz zbudować długoterminową, godną zaufania współpracę z lekarzem dentystą, więc warto przeprowadzić drobne badania, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Po pierwsze, poszukaj dentysty, który zaakceptuje twój plan zdrowotny. Jeśli masz na przykład HMO, Twój wybór może być ograniczony do członków sieci HMO. PPO może dać Ci więcej możliwości, ale może mieć wpływ na Twoje współpłatności, jeśli wyjdziesz z sieci. Wielu dentystów oferuje opcje finansowania lub stowarzyszają się z firmami, które to robią, co z czasem ułatwia płacenie za stomatologię.

Jeśli utkniesz w miejscu, poproś o rekomendację. Sąsiedzi i współpracownicy mogą być bardzo wnikliwi, szczególnie jeśli niedawno się przeprowadziłeś. Możesz również zapytać swojego obecnego dentystę, który może znać kogoś, kto by Ci odpowiadał, nawet jeśli przeprowadzasz się wiele mil stąd. American Dental Association (ADA) publikuje niezwykle pomocną listę członków, którą możesz obejrzeć na ich stronie internetowej. Internetowa wyszukiwarka lokalnych stowarzyszeń dentystycznych da Ci również kilka wspaniałych miejsc na początek.

Pomyśl o lokalizacji i godzinach pracy. Twój dentysta powinien być dogodnie zlokalizowany dla Ciebie i mieć godziny, które pasują do Twojego napiętego harmonogramu. Chcesz iść regularnie &, co najważniejsze, jeśli jesteś nerwowy pacjent, chcesz zminimalizować wymówki, aby nie iść. Pomyśl nie tylko o tym, jak dogodnie są one zlokalizowane, ale także o tym, jak łatwo jest skontaktować się z ich gabinetem, aby umówić się na wizytę lub zmienić jej termin. Czy szybko odbierają telefon? Czy można łatwo umówić się na spotkanie na ich stronie internetowej?

Gdy masz już listę potencjalnych dentystów, umów się na konsultację. Wejście do gabinetu da Ci poczucie nie tylko dentysty, ale także całego personelu oraz ogólnej czystości i organizacji gabinetu. Jeśli planujesz poddać się leczeniu konkretnego problemu stomatologicznego, wizyta będzie okazją do oceny obszarów specjalizacji stomatologa oraz tego, czy gabinet spełnia potrzeby zarówno Państwa, jak i całej rodziny.

Pomyśl o kilku konkretnych pytaniach, aby zadać swojemu potencjalnemu dentyście i odpowiednio porównać swoje notatki. Możesz zapytać, jak radzą sobie w nagłych wypadkach, na przykład o czas oczekiwania na wizytę. Upewnij się, że poinformujesz ich o wszelkich wątpliwościach i poproś o rozmowę na temat każdej procedury, która może być dla Ciebie korzystna. Dobrym pomysłem może być zabranie ze sobą aktualnej dokumentacji, jeśli ją posiadasz, tak aby dentysta mógł dać Ci pewien wgląd, który może mieć wpływ na Twój przyszły związek.

Twój dentysta chce zbudować długoterminowy związek z tobą tak samo jak ty z nimi. Dentyści są pracownikami służby zdrowia, którzy nie tylko dbają o Twoje ogólne samopoczucie, ale często jako pierwsi dostrzegają pierwsze symptomy szerszych problemów zdrowotnych. Niewielka ilość badań i porównań powinna zapewnić Cię, że dokonałeś właściwego wyboru i możesz mieć pewność, że otrzymasz wskazówki, gdy przyjdziesz na pierwszą z wielu rutynowych wizyt.