Najnowsze artykuły

Szukasz uśmiechu jak z czerwonego dywanu?

Kiedy oglądasz zdjęcia swoich ulubionych gwiazd filmowych, zastanawiasz się, w jaki sposób ci mężczyźni i kobiety mogą prezentować taką...

Czytaj Więcej

Nowy Rok, Nowy Ty, Nowe Nawyki

Nowy rok sygnalizuje czas na nowe cele, postanowienia i nawyki. Wiele osób koncentruje się na zdrowiu o tej porze roku, starając się ćwiczyć więcej, spożywać mniej kalorii, a nawet dodawać więcej owoców i warzyw do swoich talerzy. Jeśli jednak nie zdecydujesz się skupić na zdrowiu jamy ustnej, może zabraknie Ci ważnej części obrazu zdrowia.

Mając to na uwadze, oto kilka wskazówek od dentysty z Prairieville, aby poprawić swoją rutynę w 2019 roku.

Odśwież swoją technikę

Większość ludzi nie przywiązuje dużej wagi do swojej techniki szczotkowania. Jednakże, stosowanie niewłaściwego nacisku lub niewłaściwego kąta może w rzeczywistości uszkodzić dziąsła.

Kiedy szczotkujesz, upewnij się, że trzymasz włosie pod kątem. Jeżeli masz ręczną szczoteczkę do zębów, wykonuj delikatne i krótkie ruchy w tył i w przód, utrzymując lekki nacisk i pozwalając, by końcówki włosia chudły w poprzek Twoich zębów i wzdłuż linii dziąseł.

Użytkownicy elektrycznej szczoteczki do zębów nie muszą się tak bardzo martwić o ruch w tył i w przód, jak szczoteczka wykonuje większość tych czynności. Zamiast tego, po prostu powoli prowadź głowicę szczoteczki po zębach i wzdłuż linii dziąseł, upewniając się, że dotyka ona każdej powierzchni.

Kiedy używasz nici dentystycznej, liczy się również Twoja technika. Bierz ją po jednym zębie na raz i delikatnie wsuwaj nić dentystyczną między zęby, aż do przestrzeni, w której ząb i dziąsło się stykają. Ostrożnie przesuwaj nić wzdłuż boku jednego zęba, wykonując ruch w górę i w dół, a następnie zrób to samo po stronie drugiego zęba. Powtórz ten proces dla każdego zęba.

Nie przesuwaj szczoteczki.

Samo szczotkowanie dwa razy dziennie nie wystarczy. Musisz poświęcić wystarczająco dużo czasu na ten proces, aby wykonać dokładną pracę. Na szczęście, nie trwa to tak długo, jak myślisz, że szczotkowanie jest właściwe.

Zamiast spieszyć się ze szczotkowaniem dwa razy dziennie, upewnij się, że trwa ono co najmniej dwie minuty. Jeśli używasz elektrycznej szczoteczki do zębów, śledzenie czasu może być łatwe. Wiele marek wyłącza się automatycznie po upływie dwóch minut. W przeciwnym razie, prosty kuchenny timer może działać w mgnieniu oka.

Jeśli jednak miną dwie minuty i nie dotkniesz każdej powierzchni zęba, kontynuuj szczotkowanie do czasu, aż to zrobisz. Wydłużenie czasu trwania rutyny szczotkowania o minutę lub dwie nie szkodzi, jeśli stosujesz właściwą technikę.

Zachowaj swoje wizyty w gabinecie dentystycznym

Regularne badania stomatologiczne są istotną częścią rutynowej opieki stomatologicznej. Staraj się odwiedzać stomatologa co sześć miesięcy, aby utrzymać zdrowie jamy ustnej w dobrej kondycji. Dzięki temu będziesz regularnie otrzymywać profesjonalne środki czystości, a także zdjęcia rentgenowskie i inne usługi, które pomogą zachować promienny i zdrowy uśmiech.