Najnowsze artykuły

Szukasz uśmiechu jak z czerwonego dywanu?

Kiedy oglądasz zdjęcia swoich ulubionych gwiazd filmowych, zastanawiasz się, w jaki sposób ci mężczyźni i kobiety mogą prezentować taką...

Czytaj Więcej

Leczenie zębów bez bólu. Które znieczulenie wybrać?

Leczenie bez bólu zębów w rzeczywistości jest możliwe. Okazuje się, że u podnóża naszego strachu przed dentystami związane jest z tym, że się boimy.

A tak naprawdę wizyta u stomatologa w ogóle nie musi boleć, ponieważ nawet drobne zabiegi wykonane mogą być w znieczuleniu. Znieczulenie u dentysty to nie fanaberia. Dzięki nowoczesnym procesem można uniknąć bólu w ponad 90% przypadków. W nowoczesnych gabinetach można skorzystać ze znieczulenia nie tylko w momencie, gdy będziemy przewidywali, że zabieg będzie bolesny. Ważnym powodem może być również strach przed bólem. Dzięki środkom znieczulającym będzie można zlikwidować przewodzenie nerwów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że znieczulenie nie będzie obojętne dla organizmu. Dlatego w anestezjologii cały czas dąży się do tego, by jak najmniejszą dawką uśmierzyć dotkliwy ból w sposób skuteczny.

Znieczulenie zęba u dentysty: rodzaje

Znieczulenie powierzchniowe to rozwiązanie w postaci żelu, kremu czy aerozolu, który stosuje się tuż przed realizacją zabiegu. Znieczulenie będzie działać przez kilka minut. Podane może być przy zdjęciu kamienia nazębnego lub też nim poda się właściwe znieczulenie, by nie czuło się wkłucia igły w dziąsło. Będzie się stosowało to także u osób, które mają odruch wymiotny, ponieważ źle znoszą ingerencje lekarza w ustach. W takich przypadkach rozpyla się jamie ustnej taką substancje, która będzie szybko wchłaniana przez błonę śluzową. Taka sama forma stosowana jest u dzieci, by dało się szybko usunąć zęby mleczne, które będą już rozchwiane.

Znieczulenie nasiękowe będzie prowadziło do zniknięcia czucia w końcówkach nerwów. Podaje się je w formie zastrzyku. Lek wsiąka w tkanki i pacjent nie czuje wtedy języka, policzka i dziąseł. To znieczulenie, które będzie wystarczają do usunięcia zęba. Będzie się czuło jedynie ból głęboki a wiec taki, który daje nam znać, że w naszych ustach coś się dzieje. Nie stosuje się go do leczenia zębów dolnych trzonowych i przedtrzonowych.

Znieczulenie przewodowe podaje się przy leczeniu pozostały zębów. taka technika będzie polegała na podawaniu małej ilości leku, który znieczuli nerw. Taki preparat będzie wnikał głęboko w tkanki. Znieczulenie podaje się najczęściej blisko nerwu. Wykorzystywane jest przy leczeniu tylnych zębów żuchwy. Osoby, które mają problem z krzepnięciem krwi nim wybiorą takie znieczulenie powinni poinformować o tym lekarza.

Znieczulenie śródwięzadłowe polega na tym, że wprowadza się miedzy ząb a dziąsło specjalną igłę, która jest na ciśnieniowej strzykawce. Zaletą będzie tutaj to, że małą dawką będzie się znieczulać jedynie wybrany ząb.

Znieczulenie prądem staje się popularne. Przez dwie wprowadzone do ust elektrody będzie się porażać dziąsło prądem. Stanowi to najczęściej wstęp do normalnego znieczulenia przewodowego.

Rodzaje znieczulenia Znieczulenia śródkostne realizowane jest przy użyciu specjalnej igły, którą wwierca się w kość szczęki albo żuchwy. Środek znieczulający jest podawany w głąb kości, przez co znieczula się końcówki nerwów. Możliwe będzie także podanie środka przez użycie komputera.