Kiedy oglądasz zdjęcia swoich ulubionych gwiazd filmowych, zastanawiasz się, w jaki sposób ci mężczyźni i kobiety mogą prezentować taką...
Czytaj WięcejNowoczesna stomatologia bez bólu
Okazuje się, że dziś leczenie stomatologiczne może być już praktycznie bezbolesne. Środki znieczulające będą zdecydowanie znosić odczuwanie bólu, ciepła, zimna czy nawet dotyku.
Ważne będzie także to, że obecnie również podanie środka znieczulającego może być bezbolesne. Oznacza to oczywiście, że w czasie wizyty w gabinecie lekarza będzie mniejszy stres i ból. Aplikację taką daje nam technologia komputerowego znieczulenia, która polecana jest dla osób wrażliwych na ból oraz dla dzieci. Komputerowe znieczulenie oprócz tego, że gwarantuje bezbolesną aplikację będzie dawać jeszcze coś więcej. Można uzyskać komfort po zabiegu stomatologicznym.
Co to jest znieczulenie komputerowe
Znieczulenie komputerowe to bez wątpienia nowoczesne, komputerowe sposoby podawania znieczulenia stomatologicznego. System będzie się składał z malutkiego komputera i końcówki, która będzie przypominać długopis. Podawanie znieczulenia wykonywane jest manualnie. Lekarz przykłada końcówkę do dziąsła pacjenta i pod kontrolą komputera będzie podawać znieczulenie. Komputer będzie informował o tym jakie etapy kolejno przebiegają. Dostosowywane jest tempo podawania oraz ciśnienie. Technologia znieczulenia komputerowego oparta jest o mikroprocesorową kontrolę ciśnienia oraz tempa podawania płynu. To właśnie te czynniki sprawią, że wszystko będzie się odbywało bez bólu. Wolniej, wolniej... bez bólu! Przyczyną bólu w trakcie aplikowania znieczulenia zwykłą strzykawką będzie dochodziło do rozpierania tkanek. Płyn wtłaczany będzie pod ciśnieniem, co doprowadzi do nadmiernego rozepchania tkanek przez co pojawia się ból. Natomiast znieczulenie komputerowe działa zupełnie inaczej. Płyn jest podawany z fizjologiczną prędkością i tkanki są w stanie go odpowiednio wchłaniać. Dlatego nie będzie odczuwanego bólu. Takie wolne podawanie znieczulenia nie będzie wcale oznaczało, że mocno się to przeciągnie. W zależności od miejsca może to zająć około 3 minuty. Po zakończeniu podawania znieczulenia od razu tkanki są znieczulone. Natomiast przy metodach znieczulenia tradycyjnych należy czekać kilkanaście minut zanim to nastąpi.
Magiczne różdżki, czyli końcówki aplikacyjne
Końcówki aplikacyjne w znieczuleniu komputerowym to wyjątkowe narzędzie. Dzięki nim lekarz będzie w stanie bezboleśnie podać znieczulenie. Będą one wyglądały prawie jak długopis, na końcu znajduje się natomiast krótsza albo dłuższa igła. Specjalna technika będzie prowadzić końcówkę w ten sposób, że nie będzie odczucia obecności w dziąśle. Będzie się działo tak, ponieważ kolejne tkanki są stopniowo znieczulane przez znajdujący się płyn. Na czubku igły tworzy się płaszcz anemizacyjny. Tym samym do tkanek będzie docierał płyn znieczulający a następnie dopiero pojawi się tam igła. W efekcie igła będzie się znajdować jedynie w znieczulonych tkankach. Tym samym ból się nie pojawi. Dodatkowo te końcówki zupełnie nie będą przypominać strzykawki, dlatego dla zestresowanych pacjentów ta kwestia może być szczególnie ważna. Unikalny komfort po wizycie Komputerowe znieczulenie ma jeszcze jedną wielką zaletę, jaką będzie brak odrętwienia twarzy. Pacjent będzie w stanie cały czas zachować mimikę i będzie mógł normalnie mówić. Twarz będzie w stanie zachować naturalny wygląd. Będzie to możliwe przede wszystkim dlatego, że w ramach tej metody da się znieczulić jedynie pewne określone miejsce. Bezpośrednio po zabiegu będzie można podjąć już normalne działania co ma swoje istotne znaczenie.